28 lipca 2022 Udostępnij

Czy czujesz się pozytywnie przy biurku w swoim biurze?

Kiedy jesteś w pracy i siedzisz na swoim biurowym krześle, jak się czujesz?

Jasne, czasem czujesz się zmęczony i jakbyś wolał być w domu, ale uśrednij to - czy czujesz się szczęśliwy? Zainspirowany? Zmotywowany? Podniesiony na duchu?

Jeśli przytakujesz tym słowom kluczowym, to znaczy, że dobrze trafiłeś.

Ważne jest, aby mieć pozytywne nastawienie psychiczne w pracy, nie tylko dla swojej produktywności, ale także dla ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Nie wiesz dlaczego? Zobacz ten film, który mówi o wpływie pozytywnego nastawienia na Twój mózg i ogólne zdrowie.

Jak widać, bycie pozytywnym ma wiele dalekosiężnych korzyści!

Jakie są odczucia związane z pozytywnością?

Możesz nie być pewien, czy masz pozytywne nastawienie w pracy, czy nie, ponieważ możesz nie być pewien, jak to jest być pozytywnym!

To może brzmieć jak szalona rzecz do powiedzenia, ale w rzeczywistości jest to dość powszechne. Stajemy się tak przyzwyczajeni do radzenia sobie z rygorami codziennego życia, że czasami po prostu się z nim zmagamy, nie zatrzymując się, by pomyśleć o tym, jak się czujemy i czy powinniśmy coś zmienić.

Bycie pozytywnym daje poczucie optymizmu. Czujesz się lżejszy, masz więcej nadziei i szukasz możliwości, a nie tylko trzymasz głowę w dół i próbujesz przebrnąć przez dzień przy biurku w biurze projektanta.

Możesz czuć się jak masz więcej energii, a może chcesz zaangażować się w swoich pracowników częściej niż wcześniej.

Bycie pozytywnym to wspaniałe uczucie, i to jest coś, co można zachęcić więcej w swoim życiu, będąc świadomym tego, jak się czuje i jak zrobić więcej z niego.

Na przykład, czy wiesz, że trzymanie roślin biurowych na biurku może faktycznie poprawić Twój nastrój? Matka Natura daje nam wiele darów i to jest jeden z największych!

Pozytywne afirmacje są dobrym sposobem na zwiększenie ilości pozytywności, którą czujesz wokół stołów zarządu i przy swoim biurku, pomagając ci rozwijać ogólnie bardziej upbeat i pewny siebie stosunek do życia. Z pewnością będzie to widoczne w Twojej pracy i zdrowiu. Możesz zauważyć, że masz mniej bólów, być może będziesz miał mniej stresujących bólów głowy niż wcześniej, a może po prostu poczujesz, że życie jest takie trochę jaśniejsze i że jesteś zainspirowany pracą, którą wykonujesz po raz pierwszy od dłuższego czasu.

Zrozumienie, czy masz pozytywne nastawienie w tej chwili, czy nie, pozwoli ci dowiedzieć się, gdzie należy wprowadzić zmiany. Jest bardzo mało prawdopodobne, że nie musisz wprowadzać żadnych zmian, ponieważ nie czytałbyś tego artykułu, gdybyś uważał, że nie masz trochę pracy nad pozytywnością! To jest w porządku jednak, wszyscy moglibyśmy stać być trochę bardziej pozytywne w naszym codziennym życiu, w tym nasze życie osobiste też.

Oczywiście, żaden z tego oznacza, że nigdy nie będziesz miał dnia w dół lub nigdy nie doświadczysz stresującego terminu w pracy. Co oznacza, że będziesz miał narzędzia, aby móc stawić czoła tym sytuacjom z większą pewnością siebie i ogólnie szczęśliwszym samopoczuciem. To oznacza, że będziesz mniej dotknięty przez negatywność te sytuacje próbują pchać na ciebie i będziesz radzić sobie z wszystkim znacznie bardziej skutecznie w wyniku.

Jeśli chodzi o twoje życie zawodowe, to jest to świetny wynik!

Oczywiście kolejnym plusem bycia bardziej pozytywnym w pracy jest to, że łatwiej będzie Ci się dogadać z kolegami. Czasami nasi sąsiedzi z biurka mogą działać nam na nerwy, po prostu dlatego, że zawsze jesteśmy blisko siebie i próbujemy radzić sobie ze stresem w pracy w tym samym czasie. Bycie bardziej pozytywnym odbiera tę negatywność i pozwala na rozwinięcie bliższych relacji w pracy, zwiększając poczucie zespołu w biurze.

Bartosz Uryn

Ekspert do spraw druku laserowego.