28 sierpnia 2022 Udostępnij

Jak zaprojektować idealną przestrzeń biurową, aby zwiększyć produktywność i morale pracowników

 • Wstęp
 • 10 najważniejszych cech wysokiej jakości przestrzeni biurowej
 • Jakie elementy są najważniejsze dla pracowników?
 • 5 powodów, dla których projekt biura wpływa na morale i produktywność
 • Czy wystrój biura może wpływać na kulturę firmy?
 • Porozmawiajmy o meblach biurowych
 • Co z oświetleniem i ogrzewaniem?
 • Wykorzystaj moc Matki Natury dzięki Biophilic Office Design
 • 5 rzeczy do rozważenia przy przeprojektowywaniu istniejącego biura
 • Podsumowanie

Tworzenie nowej przestrzeni biurowej lub przeprojektowanie istniejącej jest czymś, czego nie należy brać lekko. Jest to projekt, który wymaga uwagi, czasu i dużo perspektywicznego myślenia. Planowanie jest bardzo ważne. Wykonaj jeden niewłaściwy ruch, a całe biuro będzie miało niewłaściwą atmosferę, wpływając na morale, produktywność i ostatecznie na zyski.

Możesz pomyśleć, że brzmi to dość drastycznie, ale prawda jest taka, że projekt biura ma większy wpływ na sukces Twojej firmy niż mogłoby się wydawać.

Sposób, w jaki biuro jest zaprojektowane, rozplanowane i udekorowane wpływa na nastrój, kreatywność, generowanie pomysłów, koncentrację, skupienie i ostatecznie na to, ile pracy zostanie wykonane. Może również przyczynić się do ogólnego morale, które, jeśli pozostaje na wysokim poziomie, utrzymuje wszystkich szczęśliwych i pomaga w utrzymaniu pracowników.

Wszystko to dzięki zapewnieniu, że tworzysz odpowiedni projekt biura dla swojej przestrzeni.

Aby pójść o krok dalej, badanie Fellowes Work Colleague of The Future Study pokazuje, jak sposób, w jaki biuro jest zaprojektowane i jak pracujemy w nim, może wpływać na zdrowie i samopoczucie. Aż 87% pracowników twierdzi, że chciałoby, aby ich pracodawca zapewnił im zdrowszą przestrzeń do pracy. Kilka rzeczy, które pracownicy chcieliby zobaczyć to ergonomiczne meble biurowe, zdrowe przekąski i opcje posiłków w stołówce, stoły o wysokości umożliwiającej siedzenie i stanie oraz pokoje odnowy biologicznej.

Tak więc, kiedy szukasz pomysłów na projekt biura, musisz również pomyśleć o tym, jak projekt i układ mogą wpłynąć na zdrowie.

Z pewnością jest wiele do wzięcia, ale ten przewodnik ma zamiar dać Ci niski dół na to, co można zrobić, aby stworzyć idealny projekt biura dla swojej przestrzeni. Idealny" to prawdopodobnie wzniosły ideał, ale jeśli chcesz uzyskać najlepsze wyniki jakościowe od swoich pracowników, musisz sięgnąć do gwiazd, jeśli chodzi o zapewnienie im najlepszego możliwego środowiska pracy!

10 najważniejszych cech wysokiej jakości przestrzeni biurowej

Można by się zastanawiać bez końca nad różnymi elementami doskonałego współczesnego środowiska biurowego, ale być może najlepszą drogą jest zidentyfikowanie najważniejszych elementów.

Sprawdź tę infografikę, która przedstawia bardzo przydatne statystyki, o których należy pamiętać przy planowaniu projektu i układu biura.

Źródło - https://www.quillsuk.co.uk/the-stats-you-need-to-know-when-designing-your-office-infographic/

Myśląc o tych statystykach, jak myślisz, ile pracy musisz wykonać nad swoim obecnym projektem? Czy jest już prawie na miejscu, czy może masz do przemyślenia całkiem spory remont? Tak czy inaczej, warto znać główne cechy, które powinieneś próbować włączyć do swojej przestrzeni. Oto 10 cech, które składają się na prawie idealny projekt biura.

 • Wygodne meble biurowe - Ergonomiczne krzesła biurowe, wygodne biurka biurowe, lista jest kontynuowana. Pracownicy muszą czuć się komfortowo podczas dnia pracy, a to oznacza, że potrzebują wspierających wyborów mebli biurowych, które można dostosować do swoich potrzeb.
 • Dużo przestrzeni do poruszania się - Posiadanie biurek, krzeseł i rozwiązań przechowywania biurowego zbyt blisko siebie nie tylko stwarza zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, ale jest również denerwujące! Zapewnij swoim pracownikom wystarczająco dużo miejsca, aby mogli swobodnie się poruszać i wykonywać swoją pracę bez poczucia ciasnoty.
 • Wystarczająca ilość naturalnego światła - Oczywiście jest bardzo mało prawdopodobne, że możesz polegać wyłącznie na świetle naturalnym, ale powinieneś zrobić wszystko, aby jego odpowiednia ilość wpadała przez okna. Jeśli musisz pomyśleć o sztucznym oświetleniu, upewnij się, że nie ma odblasków i jest ono jak najbardziej zrównoważone, więc jednocześnie robisz swoje dla środowiska.
 • Wentylacja wysokiej jakości - w biurze nie może być zbyt gorąco, ale też nie może być zbyt zimno. Oczywiście może to być problem, gdy niektórzy pracownicy są zawsze zimni, a inni zawsze gorący, ale należy spróbować znaleźć złoty środek. Dobrym pomysłem jest również rozważenie klimatyzacji, ponieważ ma ona wiele korzyści, które wykraczają poza utrzymywanie pokoju w chłodzie. Sprawdź tę infografikę, która mówi o korzyściach z klimatyzacji w pracy.

Źródło - https://www.heritageheatingandcooling.co.uk/key-benefits-of-air-conditioning-in-the-office-infographic/

 • Przyjemny wystrój - Oczywiście, aby ludzie czuli się dobrze, pomieszczenie musi dobrze wyglądać! Podczas gdy to, jak pokój funkcjonuje i jak się w nim czuje jest ważne, wygląd jest równie istotny. Upewnij się, że wybierasz wystrój biura, który podsumowuje Twoją markę, ale który również wygląda super przyjemnie dla oka.
 • Różne strefy zachęcające do współpracy - Jeśli słyszałeś wcześniej o zwinnym miejscu pracy, wiesz, że obejmuje ono różne strefy. Będziesz miał strefy współpracy, strefy ciszy, strefy przerw itp. Jednak posiadanie jakiegokolwiek rodzaju strefy w biurze może pomóc w zachęcaniu do współpracy, co zwiększa wymianę pomysłów i kreatywne myślenie. Łatwo to zrobić, wystarczy wykorzystać przegrody biurowe, aby stworzyć całkowicie odrębną przestrzeń.
 • Dodaj trochę natury do swojej przestrzeni - Nieco później będziemy rozmawiać o czymś, co nazywa się biophilic office design. Jest to sztuka wykorzystania elementów natury w biurze, aby zwiększyć koncentrację, poprawić jakość powietrza i w zasadzie również wyglądać. Możesz to zrobić w dość prosty sposób, dodając kilka roślin biurowych, lub możesz pójść na całość i mieć żywą ścianę!
 • Przestrzenie prywatne - Oprócz stref współpracy, dobrym pomysłem jest posiadanie przestrzeni przeznaczonej do cichej pracy. Można dodać kabiny biurowe, które to umożliwią, więc pracownicy mogą udać się tam na krótką przerwę, jeśli tego potrzebują, lub mogą usiąść gdzieś bez hałasu, jeśli naprawdę muszą się skoncentrować.
 • Ograniczony poziom hałasu - Panele akustyczne są doskonałym sposobem, aby wchłonąć hałas w tle i pomóc pracownikom pracować w bardziej spokojny i produktywny sposób. Jeśli nie jest to możliwe, dobrym rozwiązaniem jest po prostu rozstawienie biurek i krzeseł. Również w tym przypadku dobrze sprawdzają się strefy, ponieważ można wydzielić strefę cichą, gdy pracownicy naprawdę muszą się skoncentrować.
 • Wszystko działa jak należy - Nie trzeba chyba dodawać, że wszystkie urządzenia i meble powinny działać jak należy. Upewnij się, że wszystko co elektryczne jest regularnie sprawdzane, a wszystko co nie działa, np. zepsute meble, jest szybko naprawiane.

Jakie elementy są najważniejsze dla pracowników?

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w projekcie biura, warto skonsultować się z pracownikami. To oni pracują w biurze, więc na pewno będą mieli kilka ważnych spostrzeżeń na temat tego, co działa, a co nie, i co mogliby chcieć zobaczyć.

Robiąc to, pomagasz również swoim pracownikom czuć się docenionymi. Kiedy pytasz o ich opinię na temat czegoś tak ważnego, z pewnością podniesie to morale. Oczywiście istnieje bardzo wyraźny związek pomiędzy morale a produktywnością, a to szybko prowadzi do zysków.

Podczas gdy każdy pracownik będzie miał prawdopodobnie coś nieco innego do powiedzenia, istnieją pewne wspólne prośby. 10 najważniejszych kwestii, o których mówiliśmy w poprzedniej części, zawsze znajduje się wysoko na liście, ale pracownicy chcą pracować w biurze, które jest wygodne, przyjazne dla oka i ułatwiające pracę.

Z pewnością warto pomyśleć o aktywnym modelu pracy, ponieważ wielu pracowników uważa go za przydatny. Mając to na uwadze, warto zwrócić uwagę na biurka z wysokością, które pozwalają pracownikom na przemian siedzieć i stać. Jest to idealne rozwiązanie dla zdrowia, ale także dla zwiększenia koncentracji.

Być może nie dysponujesz budżetem, aby próbować naśladować biura w stylu Microsoftu czy Google, ale możesz czerpać z nich inspirację. Biura te są jasne, interaktywne, wygodne i mają szeroko otwarte przestrzenie, które pozwalają pracownikom wybrać miejsce, w którym chcą pracować.

Ponownie, poproś o opinie i spróbuj pracować w tym, co możesz, ale zawsze myśl poza pudełkiem i patrz w kierunku nowoczesnych i innowacyjnych pomysłów.

5 powodów, dla których projekt biura wpływa na morale i produktywność

Zanim przejdziemy do kilku praktycznych porad, zastanówmy się, dlaczego projekt biura tak bardzo wpływa na morale i produktywność. Wiemy, że oba te aspekty są ważne dla udanego biznesu, ale równie ważne jest zrozumienie dlaczego. Tylko wtedy, gdy wiesz, dlaczego coś się dzieje, możesz wykorzystać jego moc i zmaksymalizować ją.

Oto 5 głównych powodów, dla których wystrój biura wpływa na morale, a tym samym na produktywność jako całość.

Kolor w wystroju biura może wpływać na Twoje samopoczucie

Czy słyszałeś o psychologii kolorów? To bardzo realna rzecz. Niektóre kolory sprawiają, że czujemy się w określony sposób. Tak więc, wybierając kreatywne i inspirujące kolory, możesz faktycznie pomóc stworzyć przestrzeń, w której łatwiej się pracuje, przestrzeń, która inspiruje nowe pomysły i która w zasadzie podnosi ludzi na duchu, a nie przyciąga ich w dół.

Sprawdź tę infografikę, aby uzyskać szybki przegląd psychologii kolorów.

Źródło - https://pinbusinessnetwork.com/infographic-color-psychology-human-behavior-triggers/

Kiedy wszystko działa, jest o wiele mniej stresujące

Oczywiste jest, że jeśli zaprojektujesz swoje biuro tak, że biurka i inne meble są rozmieszczone daleko od siebie i upewnisz się, że wszystko działa, a awarie są szybko naprawiane, przestrzeń jest mniej stresująca w ogóle. Stresująca przestrzeń nie tworzy wysokiego morale, ciągnie je w dół i sprawia, że wszystko jest trudniejsze i wolniejsze. Tak więc, tworząc projekt biura z myślą o przestrzeni i skupiając się na zapewnieniu, że wszystko działa jak należy, pomagasz zwiększyć morale od samego początku.

Dużo przestrzeni osobistej sprawia, że jesteś na wschodzie

Praca w biurze z większą ilością stłoczonych w środku biurek niż jest w nim miejsca jest bardzo stresująca. Czujesz, że wszyscy są zbyt blisko Ciebie i nie możesz się skoncentrować. W takiej sytuacji bardzo łatwo o wybuch napięcia. Tak więc, projektując swoje biuro i dając każdemu wystarczająco dużo miejsca, aby czuć się komfortowo, poprawiasz morale pracowników, a tym samym dajesz impuls produktywności.

Zdrowsza przestrzeń to bardziej optymistyczna przestrzeń

Kiedy projektujesz swoje biuro z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu, pracownicy czują się dobrze, a co za tym idzie, poprawia się ich nastrój. Wspomnieliśmy wcześniej o biurkach z regulacją wysokości i jest to dobra opcja do rozważenia, ale także aktywne siedzenie i zapewnienie odpowiedniej wentylacji i naturalnego światła. To wszystko są sposoby na poprawę zdrowia, a jednocześnie pomagają utrzymać dobry nastrój.

Myślenie o optymalnym układzie ułatwia życie

Ostatnim punktem jest to, że kiedy tworzysz układ z myślą o optymalnej produktywności, życie jest łatwiejsze. Na przykład, jeśli szafki biurowe są rozmieszczone w sposób chaotyczny, znalezienie tego, co chcesz, zajmie trochę czasu. Jeśli scentralizowane drukarki znajdują się po drugiej stronie biura, to wstawanie, gdy chce się wydrukować, będzie czasochłonne. Jednak równie dobrze, jeśli umieścisz drukarki zbyt blisko biurek, będą one wydzielać ciepło i hałas, co jest rozpraszające i niezdrowe.

Poświęć trochę czasu na sporządzenie planu rozmieszczenia i upewnij się, że znalazłeś optymalną pozycję dla wszystkich mebli biurowych, przechowywania i sprzętu. Ponownie, zapytaj swoich pracowników, co myślą, zanim pójdzie do przodu z niczego zbyt. To podnosi morale samo w sobie.

Czasami jednak problemy z morale pojawiają się niezależnie od tego, jak zaprojektujesz biuro. W takim przypadku kluczowa jest wiedza, jak rozwiązać problem. Zobacz ten film, który mówi o tym, co zrobić, gdy pojawia się problem z morale.

Czy projekt biura może wpłynąć na kulturę firmy?

Kultura firmy jest zakorzeniona we wszystkim, czym jest i co robi Twoja firma. Kiedy po raz pierwszy założyłeś firmę, zidentyfikowałeś misję, którą chciałeś, aby Twoja firma miała, a teraz, kiedy Twoja firma działa, Twoi pracownicy pracują w sposób, który odzwierciedla tę misję. Wartości, które firma posiada i nadal pracuje w ramach wszystkich tworzą kulturę firmy. Tak więc, czy pomysły na wystrój biura i to jak układasz swoje biuro faktycznie wpływa na kulturę firmy?

Tak.

Dostać swój projekt biura źle i okaże się, że kultura firmy pracowałeś tak ciężko kultywować jest dotknięty w szkodliwy sposób. Dostać go dobrze i okaże się, że to nie tylko odzwierciedlenie w biurze i jak pracownicy pracują, ale że jest wzmocniony zbyt.

Kiedy wybierzesz projekt, który się sprawdzi, Twoi pracownicy będą w stanie komunikować się o wiele skuteczniej, miejsce pracy stanie się bardziej towarzyskie, a to oznacza, że współpraca wzrośnie. Pomysły są dzielone, poprawia się kreatywne myślenie, a w rezultacie wzrasta wydajność. Wszystko to sprawia, że kultura firmy jest pozytywna i na miejscu.

Z tego powodu, należy również upewnić się, że projekt biura odzwierciedla tożsamość marki. To pomaga utrzymać pozytywną kulturę firmy w miejscu i mówi odwiedzającym przestrzeń, kim jesteś i o co chodzi.

Porozmawiajmy o meblach biurowych

Podczas składania nowego projektu biura, jednym z najważniejszych elementów jest to, z czym go wyposażysz. Meble biurowe muszą być stylowe, ale przede wszystkim muszą być wygodne. Ergonomiczne opcje są idealne, jeśli masz kilka osób poruszających się po biurze i siedzących na różnych krzesłach, ale nawet jeśli nie, zdolność do regulacji krzesła biurowego jest niezbędna.

Dodatkowo, pomyśl o aktywnym siedzeniu w obszarach współpracy. Obejmuje to wspomniane wcześniej biurka z regulacją wysokości, ale także krzesła, które wymagają pewnej równowagi, aby w nich usiąść - są one idealne do pracy nad swoim rdzeniem podczas wymyślania wspaniałych pomysłów!

Większość biur wymaga krzeseł biurowych, biurek, szafek do przechowywania, stołów biurowych, na których można umieścić sprzęt i być może regałów lub półek. Nie oznacza to jednak, że nie można dodać kilku dodatków. Co powiesz na kabiny do szybkich spotkań lub miejsca do spędzania czasu wolnego? Przegrody biurowe są idealne do tworzenia stref, a nowoczesne stoły do sal konferencyjnych, które można zmieniać w zależności od liczby osób korzystających z przestrzeni - nazywa się to modułowymi meblami biurowymi i jest niezwykle elastyczne, a zatem opłacalne.

Tworząc nowoczesny wygląd swojego wystroju, czy kiedykolwiek myślałeś o szklanych biurkach biurowych? Te mają tendencję do złej reputacji, ponieważ ludzie zakładają, że są one niezwykle trudne do czyszczenia, ale z odrobiną wskazówek, są one rzeczywiście bardzo łatwe do utrzymania patrząc ich najlepsze, a także dając bardzo elegancki wygląd do biura. Kiedy próbujesz osiągnąć wyżyny wystroju wnętrz biurowych, zdecyduj się na eleganckie i nowoczesne, a nie pójdziesz źle!

Co z oświetleniem i ogrzewaniem?

Oczywiście, musisz oświetlić i ogrzać swój pokój. Mówiliśmy już o zaletach posiadania dużej ilości naturalnego światła w biurze, ale kiedy nie możesz polegać tylko na naturalnym oświetleniu, jakie masz opcje?

Wiele biur wybiera oświetlenie LED zamiast oświetlenia fluorescencyjnego, ale należy rozważyć zalety i wady każdego z nich w zależności od wielkości biura i tego, jak dużo światła faktycznie potrzebujesz. Jeśli Twoje biuro ma bardzo duże okna i jest dość jasne naturalnie, nie będziesz potrzebował zbyt wiele sztucznego oświetlenia, w porównaniu z biurem, które ma małe okna lub znajduje się na tyłach budynku, gdzie słońce nie dociera przez większą część dnia.

Istotne jest, aby wszelkie migotania lub odblaski były szybko usuwane, jak tylko zostaną zgłoszone. Może to łatwo spowodować bóle głowy i wpłynąć na zdrowie pracowników. Oczywiście wpływa to również na produktywność, powodując jednocześnie spadek morale.

Powodem, dla którego tak wiele firm decyduje się na oświetlenie LED jest fakt, że jest ono o wiele bardziej energooszczędne. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, ale także pomaga firmom zrobić coś dla naszej planety. Jednakże, diody LED są droższe w instalacji, co należy wziąć pod uwagę. Można również pomyśleć o oświetleniu słonecznym, jeśli chce się naprawdę pójść drogą zrównoważonej energii.

Jeśli chcesz iść na oświetlenie fluorescencyjne w końcu, dobrą wiadomością jest to, że ten rodzaj oświetlenia przyszedł wzdłuż drogi od starych świateł paskowych starych. Powodują one mniej olśnienia niż kiedyś, ale nadal są droższe w użyciu w dłuższej perspektywie, ponieważ szybciej się wypalają.

A co z ogrzewaniem?

W miesiącach letnich, otwórz te okna i wpuść świeże powietrze! Jeśli to nie wystarczy, możesz pomyśleć o klimatyzacji, o której już wspomnieliśmy. Oczywiste jest, że powinieneś regularnie serwisować swoje urządzenia klimatyzacyjne, aby zapewnić sobie cyrkulację czystego i świeżego powietrza. Jeśli nie jest to dla Ciebie możliwe ze względu na koszty lub dlatego, że po prostu nie chcesz iść tą drogą, możesz pomyśleć o dużych wentylatorach biurowych lub indywidualnych wentylatorach biurkowych dla tych, którzy chcą je mieć.

Miesiące zimowe są zwykle większym wyzwaniem. To jest, gdy masz pracowników, którzy są dość ciepłe bez ogrzewania i tych, którzy są zamrażanie i potrzebują go! Ważne jest, aby znaleźć kawałek środka, aby zapewnić, że wszyscy są zadowoleni, jednak posiadanie zbyt gorącego lub zbyt zimnego biura również nie jest dobrą rzeczą.

Jeśli masz centralne ogrzewanie, ustaw go na timer, więc nie jest włączony przez cały czas, dlatego utrzymuje biuro w umiarkowanej temperaturze, oszczędzając pieniądze, a także robiąc swój kawałek dla środowiska w pewnym stopniu. Niektóre jednostki klimatyzacyjne również dmuchają gorącym powietrzem, co można rozważyć.

Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, upewnij się, że w Twoim biurze nie jest tak gorąco, że trudno się obudzić, ani tak zimno, że myślisz, że bałwan Frosty może pojawić się w każdej chwili!

Wykorzystaj potęgę matki natury dzięki Biophilic Office Design

Nieco wcześniej w przewodniku poruszyliśmy temat czegoś, co nazywa się biophilic design. Zobacz ten film, który mówi bardziej szczegółowo o tym, co to jest i dlaczego jest ważne.

W biurze można dość łatwo zawrzeć elementy natury. Na przykład, można mieć duże rośliny biurowe wokół, być może funkcję wody, gdzie jest to bezpieczne, lub można mieć pojedyncze rośliny na biurkach. Możesz również pomyśleć o wystroju swojego biura, dekorując je w naturalnych kolorach, takich jak zielony, niebieski, beżowy itp.

Wykazano, że biophilic projekty biurowe zwiększają produktywność pracowników, zmniejszają stres, oczyszczają powietrze, aby biuro było zdrowsze, i zwiększają szczęście dla pracowników spędzających dni robocze przy ich biurkach biurowych projektantów.

Niektóre biura poszły o krok dalej i naprawdę zaprojektowały swoje biuro wokół mocy Matki Natury. Żywe ściany, a nawet prawdziwe drzewa w biurze to wspaniałe dodatki! Jednak warto wspomnieć, że te nie biorą pewne utrzymanie i kosztują pieniądze, aby rozpocząć, więc jeśli jesteś kuszony, aby przejść tę trasę, upewnij się, że masz czas i pieniądze, aby utrzymać wygląd i zachować swoje żywe elementy zdrowe.

5 rzeczy do rozważenia przy przeprojektowywaniu istniejącego biura

Pokryliśmy dużo ziemi do tej pory, ale zanim skończymy, podsumujmy kilka rzeczy, które trzeba mieć na uwadze, zanim zmienisz wygląd swojego biura, a może zaczniesz projektować nowe biuro od podstaw. Są pewne rzeczy, które naprawdę trzeba myśleć o pierwszy, a przez zapewnienie, że jesteś pokrycie wszystkich baz przed czasem, będzie uruchomić na znacznie mniej problemów po drodze, i zapewnić masz wynik jakości na koniec.

Oto pięć rzeczy, które należy przemyśleć przed rozpoczęciem przeprojektowania swojego biura.

 1. Twój budżet - Ile z budżetu naprawdę masz do przeprojektowania biura? Ważne jest, aby pozostać w ramach budżetu, jak to możliwe, więc planowanie rzeczy z wyprzedzeniem i bycie realistą z kosztami jest istotną częścią umowy.
 2. Ile masz czasu? - Czy Twoi pracownicy mogą kontynuować pracę w biurze podczas wykonywania prac, czy też muszą pracować w alternatywnym miejscu w międzyczasie? Czy praca może być wykonana w weekend, aby zminimalizować zakłócenia? Zastanów się dokładnie, jak długo potrwa projekt i jak wiele zakłóceń może być spowodowanych w międzyczasie. Jeśli będzie to oznaczało wiele wstrząsów, być może trzeba będzie zastanowić się, czy na dłuższą metę warto, czy też istnieje lepszy sposób na załatwienie całej sprawy.
 3. Czego chcą Twoi pracownicy? - Wspominaliśmy już o tym kilka razy, ale co Twoi pracownicy chcieliby zobaczyć w nowym projekcie? Pamiętaj, aby zapytać ich o to, ponieważ to oni tak naprawdę spędzają swoje dni robocze w tym pomieszczeniu! Mogą również mieć kilka świetnych pomysłów, którymi mogą się z Tobą podzielić, biorąc pod uwagę, że spędzają w biurze więcej czasu niż Ty.
 4. Jaka jest Twoja wizja biura? - Jak chcesz, aby biuro wyglądało, a co chcesz poprawić? Upewnij się, że plan, który masz, rzeczywiście wypełnia te pola, a nie tylko zmienia kilka rzeczy tu i tam. Upewnij się również, że biuro odzwierciedla markę Twojej firmy i nie dezorientuje gości, gdy wchodzą do środka.
 5. Jaką powierzchnią faktycznie dysponujesz? - Wreszcie, należy być realistą co do tego, ile miejsca masz do zmiany rzeczy i czy jakiekolwiek zmiany strukturalne muszą być dokonane. Jeśli tak, to czy są one realistyczne i ile będzie kosztować ich wykonanie? Wysokiej jakości biuro ma dużo miejsca, ale nie ma pracowników siedzących zbyt daleko od siebie! Chodzi o znalezienie idealnego kawałka środka, ale wiele z tego jest podyktowane przez to, ile miejsca masz w pierwszej kolejności. Niektórych rzeczy nie da się zmienić!

Upewnij się, że dokładnie przemyślisz te pięć punktów, zanim zaczniesz wprowadzać jakiekolwiek zmiany. Bardzo łatwo jest przekroczyć budżet, nie planując odpowiednio rzeczy. Zawsze będą trafienia i zatrzaski po drodze, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo wolnego budżetu i czasu, aby przezwyciężyć te problemy, a twoja nowa wizja biura powinna dojść do skutku zanim się obejrzysz!

Wniosek

Słowo "doskonały" jest rzucane wokół dużo, jednak każdy pomysł na idealne jest wyjątkowy. Tworząc swój "idealny" projekt biura, upewnij się, że jest on zgodny z tym, czego oczekują Twoi pracownicy, i że ustawia świetne pierwsze wrażenie na każdym, kto wchodzi do przestrzeni.

Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest kluczowe w biznesie. Nigdy nie jest łatwo zmienić negatywne pierwsze wrażenie w coś pozytywnego i może to być najmniejsza rzecz, która zapewnia wrażenie idzie na południe. Dzięki wcześniejszemu dokładnemu przemyśleniu i wyobrażeniu sobie, jak to będzie, gdy wejdziesz do pomieszczenia, powinieneś być w stanie ominąć wszelkie potencjalne problemy, zanim będą miały szansę się pojawić.

Jednakże, co ważniejsze, stworzenie wysokiej jakości przestrzeni biurowej daje pracownikom miejsce, w którym mogą się wspierać i wygodnie pracować. To zapewnia wyższą produktywność, a na koniec dnia oznacza to również większe zyski dla firmy.

Nie trzeba dokonywać ogromnych zmian strukturalnych w biurze, aby stworzyć coś imponującego. W większości przypadków sprowadza się to do małych elementów wykończeniowych, które sprawiają, że projekt zmienia się z przeciętnego w "wow". Musisz po prostu myśleć poza schematami!

Zacznij więc burzę mózgów, zapytaj swoich pracowników, co myślą i weź pod uwagę wszystkie ich sugestie. Zrób zakupy i zaplanuj wszystko dokładnie. W ten sposób na pewno stworzysz idealną przestrzeń biurową dla swoich potrzeb.

Bartosz Uryn

Ekspert do spraw druku laserowego.