5 powodów, dla których introwertycy są świetnymi liderami
Jeśli chodzi o przywództwo, możesz mieć w głowie wyobrażenie, jak ono właściwie wygląda. Czy jest to ktoś, kto jest głośny, dumny i daje dobry przykład?
Taka jest typowa wizja lidera, ale możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że liderami mogą być różne typy ludzi. W rzeczywistości introwertycy są fantastycznymi liderami!
Kiedy myślimy o kimś, kto mógłby przewodzić innym, skłaniamy się raczej ku osobom ekstrawertycznym, ale czasami łagodniejsze podejście sprawdza się lepiej. Wszystko zależy od zespołu, grupy ludzi siedzących przy biurkach, którym trzeba przewodzić. Niektórzy wolą podejście bardziej werbalne, podczas gdy inni wolą podążać za cichym przykładem kogoś, kto wyróżnia się w swojej pracy w inny sposób.
Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, dlaczego introwertyk może być fantastycznym liderem.
Jak widać, introwertycy potrafią widzieć rzeczy bardzo głęboko i są w stanie dyskutować wokół strony przy nowoczesnych stołach w salach posiedzeń zarządu na głębszym poziomie niż ktoś, kto jest bardziej reaktywny. Poświęcając czas na przemyślenie tematu przed podjęciem decyzji o dalszym postępowaniu, introwertycy mogą podejmować rozsądne i zdecydowane decyzje dotyczące przywództwa.
Aby zebrać wszystko w całość, przyjrzyjmy się 5 powodom, dla których introwertycy są świetnymi liderami.
1 - Introwertycy są w naturalny sposób empatyczni
Większość introwertyków jest dość empatyczna, co oznacza, że potrafią postawić się w sytuacji innej osoby i zrozumieć, co ona czuje. Pomaga im to zrozumieć swój zespół na głębszym poziomie, a także pozwala im nawiązać kontakt między ludźmi, a nie między szefem i pracownikiem. Może to w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenie morale w biurze.
2 - Introwertycy często zastanawiają się nad różnymi stronami sporu
Kiedy trzeba podjąć decyzję lub rozwiązać konflikt, introwertycy są w stanie otwarcie dostrzec obie strony sporu. Pomaga im to w podejmowaniu lepszych decyzji i pozwala rozwiązywać konflikty w lepszy sposób niż ktoś, kto opowiada się po jednej stronie problemu.
3 - Introwertycy dają przykład
Oczywiście nie sugerujemy, że ekstrawertycy również nie dają dobrego przykładu, ale introwertycy mają tendencję do spokojniejszego i bardziej metodycznego podejścia do pracy przy biurku kierowniczym. Ta szczególna metoda przynosi rezultaty i jest najlepszym sposobem na zainspirowanie pracowników, aby postępowali tak samo. W rezultacie zespół, zainspirowany podejściem lidera, będzie pracował ciężej i intensywniej.
4 - Introwertycy są z natury dość kreatywni
Introwertycy są na ogół dość kreatywni, a to oznacza, że potrafią wymyślać, jak wykonać zadanie w inny sposób. Jest to idealne rozwiązanie dla podniesienia morale i przełamania monotonii w środowisku biurowym.
5 - Introwertycy dopuszczają innych do głosu
Introwertyzm nie musi oznaczać nieśmiałości, oznacza po prostu, że konkretna Oznacza to po prostu, że dana osoba woli ciszę od hałasu i jest bardzo utalentowana w słuchaniu. Z tego powodu introwertycy bardzo chętnie pozwalają innym mówić, siedzą z boku, słuchają ich słów i obserwują ich mowę ciała. To sprawia, że introwertyk jest bardzo bystry w dociekaniu, co dzieje się pod powierzchnią. Ponadto dopuszczenie do głosu innych osób siedzących wokół krzeseł w sali konferencyjnej pozwala większej liczbie osób wnieść wkład w dyskusję.
To tylko pięć powodów, dla których introwertyk jest świetnym liderem, ale oczywiście nie oznacza to, że ekstrawertyk nie może być równie dobry! Oba typy osobowości mają swoje mocne i słabe strony, a jeśli chodzi o typy osobowości i zarządzanie, chodzi o zespół, któremu przewodzą, i o pracę, którą wykonują. Jeden rozmiar nigdy nie pasuje na wszystkich, ale nigdy nie należy uważać introwertyka za osobę cichą lub pozbawioną pomysłów - pod powierzchnią wiele się dzieje!
VKiedy idziesz rano do pracy i docierasz do swojego fotela biurowego, jak się czujesz? Czy czujesz podekscytowanie, że zaczynasz nowy dzień pracy? Czy nie jesteś ani podekscytowany, ani zdenerwowany, po prostu czujesz się doskonale wobec wyzwań, które przed tobą stoją? A może, co bardziej...
V Podczas udzielania informacji zwrotnej, może ona pójść w jedną z dwóch stron. Pracownik może się z nią pogodzić, przyjmując ją jako coś, z czego można się nauczyć, lub może się nią oburzyć, zakładając, że jest to bezpośredni atak na niego. Bardzo rzadko zdarza się, że...
V Nikt nie lubi, gdy mówi mu się, że coś, co zrobił lub co robi, nie jest postrzegane jako całkowicie fantastyczne. O wiele łatwiej jest przyjąć pochwałę niż krytykę. Jednak w miejscu pracy zawsze znajdą się sytuacje, w których być może coś, co zrobiłeś lub sposób, w jaki...