3 czerwca 2022 Udostępnij

Wykładzina czy podłoga laminowana?

Jeśli chodzi o środowisko biurowe, czy poświęcasz dużo uwagi wyborowi podłogi? Większość z nas koncentruje się wyłącznie na meblach biurowych i wystroju, ale rodzaj wybranej podłogi może w rzeczywistości zmienić lub zepsuć cały projekt.

Większość decyzji dotyczących podłóg sprowadza się do wyboru wykładziny lub laminatu, przy czym oba te rozwiązania są równie korzystne. Jeśli jednak utknąłeś pomiędzy tymi dwoma rodzajami, jak możesz podjąć ostateczną decyzję?

Główne różnice polegają na tym, że wykładzina jest cieplejsza, może pochłaniać dźwięki i wygląda dość elegancko. Minusem jest to, że wykładziny mogą być zbyt ciepłe, zwłaszcza latem, i wymagają ciągłego czyszczenia poprzez odkurzanie. Mogą one również zatrzymywać alergeny, takie jak kurz.

Z drugiej strony, podłogi laminowane są tańszą opcją niż dywany, a mogą wyglądać naprawdę elegancko, zwłaszcza gdy dodamy do nich luksusowy stół biurowy! Minusem jest to, że będzie wymagała dużo czyszczenia i konserwacji, aby utrzymać ją w jak najlepszym stanie.

Nie ma zbyt wiele do wyboru między tymi dwoma, a jeśli masz zamiar zdecydować się na wysokiej klasy meble biurowe w swojej przestrzeni, musisz wiedzieć, że podłoga, którą wybierzesz, będzie pasować idealnie. Nie spiesz się z dokonywaniem wyboru i rozważ zalety i wady, a także weź pod uwagę swój budżet.

Która z nich jest Twoją ulubioną: wykładzina czy laminat?

Dariusz Sobieraj

Tester nowych technologii niszczarek biurowych.