7 sierpnia 2022 Udostępnij

Dlaczego pływanie jest idealnym sposobem na uwolnienie się od stresu

Stres w miejscu pracy jest jednym z największych problemów, z jakimi mamy do czynienia w dzisiejszych czasach.

Stres, gdy jest dopuszczany do niebezpiecznych poziomów, może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a w najgorszych scenariuszach może być nawet śmiertelny. Na dodatek stres sprawia, że stajesz się bardzo nieproduktywny przy biurku i popełniasz więcej błędów w ciągu dnia.

Poprawa produktywności w miejscu pracy jest priorytetem dla wielu firm i choć istnieje wiele różnych sposobów, aby spróbować poprawić produktywność, skupienie się na stylu życia, zdrowiu i dobrym samopoczuciu jest jedną z najlepszych opcji. Robiąc to, przynosisz korzyści nie tylko firmie, ponieważ Twoi pracownicy będą znacznie zdrowsi, szczęśliwsi i będą mieli wyższe morale.

Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się stresu w najzdrowszy sposób i jest to coś, co każdy może zrobić. A może by tak zachęcić członków swojego zespołu do wspólnych ćwiczeń? Możesz zorganizować zajęcia sportowe jako ćwiczenie integrujące zespół lub po prostu zachęcić wszystkich do wyjścia w przerwie na spacer na świeżym powietrzu.

Istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń, które można wypróbować, a wszystko sprowadza się do znalezienia takiego wyboru, który sprawi Ci przyjemność. Kiedy spędzasz czas robiąc coś, co sprawia Ci przyjemność, czas płynie szybciej, zauważasz zwiększony wpływ na Twój nastrój, a cała sprawa staje się po prostu bardziej przyjemna w ogóle. Wiele osób uważa, że pływanie jest idealną opcją.

Dlaczego pływanie obniża poziom stresu i zwiększa produktywność?

Obejrzyj ten film, który pokazuje niektóre z korzyści płynących z pływania, które zmniejszają stres i zwiększają produktywność.

Redukując stres i poprawiając swoje samopoczucie, automatycznie zwiększasz poziom wydajności w miejscu pracy. Jeśli jesteś spokojniejszy, siedząc przy biurku, zrobisz więcej, popełnisz mniej błędów, a całe doświadczenie będzie o wiele przyjemniejsze.

Pływanie i inne ćwiczenia o niewielkim wpływie na mózg pomagają w uwalnianiu neurochemikaliów, a wiele z nich wiąże się z poprawą nastroju i redukcją stresu. Gdy dodamy do tego wodę, otrzymujemy uspokajające elementy natury, a ruch wody względem ciała jest niemalże efektem masażu. Masaż sam w sobie ma cały szereg korzyści dla zdrowia, dobrego samopoczucia i redukcji stresu, więc dostajesz dużą dawkę korzyści zdrowotnych po prostu dostając się do wody na kilka okrążeń.

Będąc we współczesnym biurze, możesz również pomyśleć o zastosowaniu aktywnych metod pracy, które pomogą Ci stać się bardziej produktywnym, a także uzyskać trening w tym samym czasie. Mówimy o takich rzeczach jak stojące biurka, chodzenie lub stojące spotkania, biurka z regulacją wysokości i po prostu bycie świadomym tego, jak bardzo jesteś bardziej niż siedzący przy biurku w biurze projektanta.

Im więcej się ruszasz, tym zdrowszy będziesz, a te efekty zwiększą twoją produktywność w ciągu dnia. Oczywiście, znajdziesz również, że masz więcej energii, co pozwala spędzać czas z tymi, których kochasz, gdy idziesz do domu na koniec dnia, cieszyć się osobistym hobby i zasadniczo czuć się bardziej upbeat i pozytywne w wyniku.

Naprawdę nie ma żadnych minusów koncentrowania się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, ale w miejscu pracy korzyści związane z wydajnością są przytłaczające. Zmniejszanie stresu poprzez ćwiczenia takie jak pływanie jest doskonałym i najbardziej naturalnym sposobem na zaznaczenie tego bardzo ważnego pola z listy rzeczy do zrobienia.

Oczywiście nie tylko pływanie przyniesie Ci te same korzyści, ponieważ każdy rodzaj zwiększonego wysiłku fizycznego spełni swoje zadanie. Spróbuj chodzić, biegać, grać w sporty zespołowe, jogę, pilates lub DVD treningowe w domu. Nie musisz dołączyć do styczniowych mas na siłowni, jeśli nie chcesz, ale jeśli wybierzesz tę opcję, dostaniesz towarzyski impuls zbyt, który ma swoje własne korzyści stres-busting.

Jeśli jednak chodzi o uderzenie w wodę, pływanie jest fantastycznym wyborem o niskim wpływie i wysokich korzyściach.

Roman Tutek

Szef fabryki produkującej komponenty do niszczarek i drukarek.