2 października 2022 Udostępnij

Czy Twoje krzesło biurowe czyni Cię szczęśliwym?

Kiedy idziesz rano do pracy i docierasz do swojego fotela biurowego, jak się czujesz?

Czy czujesz podekscytowanie, że zaczynasz nowy dzień pracy?

Czy nie jesteś ani podekscytowany, ani zdenerwowany, po prostu czujesz się doskonale wobec wyzwań, które przed tobą stoją?

A może, co bardziej niepokojące, jesteś kimś, kto boi się chodzić do pracy, a widok jego biurowego fotela przyprawia go o skręty żołądka?

Jeśli to drugie, musisz porozmawiać ze swoim przełożonym.

Tak, to brzmi przerażająco, ale miejmy nadzieję, że masz wyrozumiałego menedżera, który jest świadomy zdrowia psychicznego i byłby zaniepokojony, gdyby wiedział, że czujesz się w ten sposób. Następnie, można pracować razem, aby stworzyć bardziej pozytywne perspektywy do swoich dni roboczych.

Problem polega na tym, że wielu pracowników nie czuje się wspieranych w swojej roli. Następnie, gdy idą do pracy i siadają przy swoim biurku, walczą przez cały dzień. To nie jest coś, co powinieneś czuć, zwłaszcza gdy spędzasz tak dużo czasu w pracy.

Każdy ma złe i dobre dni, ale kiedy twoje złe dni znacznie przewyższają te dobre, nadszedł czas, aby o tym powiedzieć. Stres w miejscu pracy jest jedną z głównych przyczyn absencji, a najgorsze jest to, że wiele osób się z nim zmaga i nie mówi o tym głośno. Wydaje się, że stosujemy się do stygmatu wokół zdrowia psychicznego. Myślimy, że musimy po prostu "dać sobie radę", ale nikt nie musi tego robić. Jeśli walczysz, jest pomoc tam.

Twoje krzesło biurowe nie powinno być czymś, co powoduje, że twój żołądek się obraca. Myśl o porannym spotkaniu nie powinna powodować niepotrzebnego stresu i zmartwień. I choć nigdy nie będziesz skakać z radości na myśl o pójściu do pracy, kiedy wolisz cieszyć się kilkoma dodatkowymi minutami w ciepłym łóżku, nie powinieneś też odczuwać z tego powodu strachu.

Jeśli jesteś menedżerem, który to czyta, dlaczego nie postawić sobie za cel, aby trochę bardziej kontrolować swoich pracowników? Bądź bardziej świadomy ich mowy ciała, ich nastroju i ogólnej atmosfery w biurze. Nadszedł czas, że wykopaliśmy piętno wokół zdrowia psychicznego na dobre i aby to zrobić, wszyscy musimy pociągnąć razem i być otwarte na rozmowę o tym, jak się czujemy w naszej pracy i w domu.

Dariusz Sobieraj

Tester nowych technologii niszczarek biurowych.