20 czerwca 2022 Udostępnij

3 sposoby, przez które nigdy nie powinieneś przekazywać pracownikowi informacji zwrotnej

Może nadejść moment, w którym będziesz musiał przekazać pracownikowi konkretną informację zwrotną. Może to być pozytywna informacja zwrotna lub prośba, aby pracownik zrobił coś nieco inaczej, a może w ogóle czegoś nie robił.

Przekazywanie informacji zwrotnych może być trudne dla menedżera, ponieważ oczywiście nie chce on zdenerwować swojego pracownika, a tym samym doprowadzić do spadku jego morale.

Aby tak się nie stało, należy unikać typowych pułapek związanych z udzielaniem informacji zwrotnej.

Nigdy nie udzielaj pracownikowi informacji zwrotnej na trzy poniższe sposoby:

  • W obecnościinnych - Nigdy nie siadaj z innymi członkami zespołu przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej i nie wytykaj komuś, co robi źle. Jest to coś, co powinno się robić prywatnie.
  • Koncentrując się wyłącznie na negatywnych aspektach - Mieszaj komentarze z pozytywnymi, aby Twój pracownik nie czuł, że wszystko jest całkowicie negatywne.
  • W agresywny sposób - Każdy czasem popełnia błędy, nawet Ty! Oznacza to, że nie należy przekazywać informacji zwrotnej w sposób agresywny lub protekcjonalny. Rozmawiaj jak człowiek z człowiekiem!

Użycie mebli takich jak kabiny zapewni możliwość przekazania niezbędnej informacji zwrotnej na osobności, a dzięki zapewnieniu pozytywnej i zachęcającej atmosfery unikniesz problemów z morale.

Czy ostatnio musiałeś udzielić informacji zwrotnej?

Bartosz Uryn

Ekspert do spraw druku laserowego.