22 maja 2022 Udostępnij

Jak medytacja może pomóc pracownikom biurowym?

Czy kiedykolwiek próbowałeś medytacji? Prawdopodobnie próbowałeś, ale okazało się, że nie zadziałało za pierwszym razem i zrezygnowałeś. To zwykła historia.

Rzecz w tym, że dzięki wytrwałości i zrozumieniu, że opanowanie medytacji wymaga czasu, można odnieść znaczące korzyści.
Niektóre z tych korzyści są idealne dla pracowników biurowych, zwłaszcza gdy połączymy je z elementami naturalnymi, takimi jak biofiliczny wystrój wnętrza i być może drewniane meble biurowe.

Źródło: www.emmaseppala.com/10-science-based-reasons-start-meditating-today-infographic/#.XP-txohKiUk

Istnieje kilka fantastycznych korzyści, ale które z nich są najbardziej istotne dla pracowników biurowych?

- Lepszy poziom uwagi
- Większa odporność na trudności
- Większa perspektywa
- Pomaga stać się bardziej pozytywną osobą
- Pomaga kontrolować emocje
- Pomaga w samokontroli
Mówiąc prościej, medytacja może pomóc w skupieniu się, a także w radzeniu sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami. Dla pracownika siedzącego przy luksusowym stole w biurze, który regularnie ma do czynienia ze stresującymi sytuacjami, medytacja może być prawdziwym przełomem.

Mindfulness to kolejne narzędzie, które doskonale nadaje się do radzenia sobie ze stresem, a przy odrobinie praktyki jest całkiem łatwe do opanowania. Być może zamiast chować się za biurowymi ściankami działowymi, powinieneś spróbować codziennej medytacji i skorzystać z jej dobrodziejstw?

Czy medytujesz?

Roman Tutek

Szef fabryki produkującej komponenty do niszczarek i drukarek.