11 kwietnia 2022 Udostępnij

Listy rzeczy do zrobienia - cyfrowe czy tradycyjne?

Aby być wydajnym w pracy, musisz wiedzieć, co masz do zrobienia i w jakiej kolejności to zrobić. Przez wiele lat narzędziem z wyboru była lista rzeczy do zrobienia. Oczywiście, czasy się zmieniły i obecnie jesteśmy o wiele bardziej zaawansowani technologicznie niż kiedykolwiek wcześniej.

Sposób, w jaki układasz swoje zadania na dany dzień, jest pod wieloma względami wyborem osobistym, a wszystko sprowadza się do tego, jak zoptymalizować swoje metody, aby osiągnąć jak najwyższy poziom produktywności. Aby uzyskać kilka wskazówek i porad, obejrzyj ten film.

Prawdą jest, że metody pracy jednej osoby różnią się od metod stosowanych przez inne osoby. Ty możesz potrzebować bardzo spersonalizowanego biurka, aby być produktywnym, podczas gdy innej osobie może wystarczyć komputer. Również sposób organizacji pracy jest różny w zależności od osoby. Na blogach poświęconych meblom biurowym (takich jak nasz) można znaleźć różne wskazówki dotyczące produktywności przestrzeni biurowej, ale często chodzi raczej o to, jak pracownik organizuje swoją pracę, np. o umiejętność ustalania priorytetów.

Tradycyjna lista rzeczy do zrobienia jest po prostu listą, na której numeruje się zadania w kolejności ich ważności. W ten sposób skreślasz je w miarę ich realizacji. Cyfrowa lista rzeczy do zrobienia jest bardziej zbliżona do aplikacji i zawiera dodatkowe funkcje, takie jak alerty i przypomnienia.

Co wolisz? Wkraczając w erę stylowych biurek i eleganckiego wzornictwa, być może powinniśmy pozwolić, aby nasze listy rzeczy do zrobienia również podążały za nowoczesnością!


Bartosz Uryn

Ekspert do spraw druku laserowego.